Dylematy przy wyborze okien

tematyka: dom, ogród, dekoracja wnętrz


Fotografie:
dom ogród dekoracja wnętrz

Zmieniające się trendy w wyposażeniu wnętrz, mogą znacznie utrudnić modne urządzenie domu.

Jednakże, okna to wyjątkowy element wyposażenia, który ma bardzo duży wpływ na ogólny wygląd danego pokoju. Bardzo częstym dylematem w przypadku okien jest wybór pomiędzy oknami PCV, a oknami drewnianymi. Przybliżmy nieco specyfikę tego drugiego typu okien.

Okna drewniane wciąż budzą smętne wspomnienia, związane z architekturą stosowaną w okresie PRL-u. Jest to jednak całkowicie błędne odczucie. Produkowane współcześnie okna z drewna, są nie tylko wyjątkowo stylowe, ale także posiadają właściwości zbliżone do okien PCV. Mało tego, niekiedy okna drewniane stanowią lepszą alternatywę dla osoby urządzającej wnętrze. Przytoczymy tutaj kilka argumentów na korzyść tego typu okien:
- Po pierwsze: ramy okien drewnianym są z reguły bardziej wytrzymałe, aniżeli ramy wykonane z tworzywa. Doskonałym potwierdzeniem tej tezy jest fakt, iż okna drewniane są bardziej odporne na wszelkie odkształcenia, spowodowane przez wpływ temperatury.
- Po drugie: okna drewniane znakomicie spełniają funkcję izolacyjną. Niskie przewodnictwo cieplne zapewni nam ochronę przed napływem zimnego powietrza, a także zapobiegnie oddawaniu ciepłego powietrza z wnętrza pomieszczenia. Jest to szczególnie przydatne w okresie jesienno-zimowym.
- Po trzecie: warto wspomnieć o możliwości modyfikacji ram okiennych, wedle własnych upodobań. Okna drewniane mogą zostać pomalowane na dowolny kolor, dzięki czemu dopasują się do niemalże każdego rodzaju elewacji.

Podsumowując: okna drewniane cechuje duża trwałość oraz wysoka jakość. Dlatego też, wszystkim ludziom ceniącym sobie komfort oraz wysoką jakość, zdecydowanie polecamy zakup okien drewnianych.
Więcej na tej stronie: http://www.artel-art.pl/okna/

Zobacz także:

Artykuł dodał(a) Beata Kołodziejska, 03-styczeń-2018

Były menedżer Volkswagena skazany na więzienie na związku z aferą spalinową

Były menedżer Volkswagena na Detroit Oliver Schmidt, który przyznał się, że pomagał firmie unikać przepisów dotyczących czystości powietrza, został skazany na siedem lat więzienia grzywnę na wysokości 400 tys. dol. - podał na...

Więcej na ten temat

rss icon Ekspert: Bruksela nie był na stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2

Bruksela nie był na stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2. Gazociąg najprawdopodobniej powstanie, a wypowiedzi niemieckiego ministra spraw zagranicznych Sigmara Gabriela to potwierdzają - mówi Katja Yafimava, ekspertka Oxford Institute for Energy Studies.

rss icon Bez dopłaty może być taniej niż z dopłatą

Wiele osób zapewne teraz przygotowuje się na styczniowe odblokowanie ostatniej puli dopłat wypłacanych na ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" (MdM). Problemem części z nich był to, że na niektórych miastach mieszkania na cenach mieszczących się na limicie mają niezbyt dobrą lokalizację.

rss icon Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS

Sejm nie zgodził się na czwartek na odrzucenie na pierwszym czytaniu rządowego projektu ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS. O odrzucenie projektu wnioskowały PO oraz Nowoczesna.