Dylematy przy wyborze okien

tematyka: dom, ogród, dekoracja wnętrz


Fotografie:
dom ogród dekoracja wnętrz

Zmieniające się trendy w wyposażeniu wnętrz, mogą znacznie utrudnić modne urządzenie domu.

Jednakże, okna to wyjątkowy element wyposażenia, który ma bardzo duży wpływ na ogólny wygląd danego pokoju. Bardzo częstym dylematem w przypadku okien jest wybór pomiędzy oknami PCV, a oknami drewnianymi. Przybliżmy nieco specyfikę tego drugiego typu okien.

Okna drewniane wciąż budzą smętne wspomnienia, związane z architekturą stosowaną w okresie PRL-u. Jest to jednak całkowicie błędne odczucie. Produkowane współcześnie okna z drewna, są nie tylko wyjątkowo stylowe, ale także posiadają właściwości zbliżone do okien PCV. Mało tego, niekiedy okna drewniane stanowią lepszą alternatywę dla osoby urządzającej wnętrze. Przytoczymy tutaj kilka argumentów na korzyść tego typu okien:
- Po pierwsze: ramy okien drewnianym są z reguły bardziej wytrzymałe, aniżeli ramy wykonane z tworzywa. Doskonałym potwierdzeniem tej tezy jest fakt, iż okna drewniane są bardziej odporne na wszelkie odkształcenia, spowodowane przez wpływ temperatury.
- Po drugie: okna drewniane znakomicie spełniają funkcję izolacyjną. Niskie przewodnictwo cieplne zapewni nam ochronę przed napływem zimnego powietrza, a także zapobiegnie oddawaniu ciepłego powietrza z wnętrza pomieszczenia. Jest to szczególnie przydatne w okresie jesienno-zimowym.
- Po trzecie: warto wspomnieć o możliwości modyfikacji ram okiennych, wedle własnych upodobań. Okna drewniane mogą zostać pomalowane na dowolny kolor, dzięki czemu dopasują się do niemalże każdego rodzaju elewacji.

Podsumowując: okna drewniane cechuje duża trwałość oraz wysoka jakość. Dlatego też, wszystkim ludziom ceniącym sobie komfort oraz wysoką jakość, zdecydowanie polecamy zakup okien drewnianych.
Więcej na tej stronie: http://www.artel-art.pl/okna/

Zobacz także:

Artykuł dodał(a) Beata Kołodziejska, czwartek 03-styczeń-2018

Drugie czytanie budżetu na 2018 rok

Dochody budżetu na 2018 r. będą wyższe o 3,5 proc., dzięki m.in. działaniom nakierowanym na odbudowę wpływów podatkowych - mówił przewodniczący komisji finansów publicznych Jacek Sasin (PiS) we wtorek podczas drugiego czytani...

Więcej na ten temat

rss icon Czystki na ministerstwie finansów Uzbekistanu - zwolniono ponad 500 osób

562 pracowników ministerstwa finansów Uzbekistanu zwolniono na związku z poleceniem prezydenta Szawkata Mirzijojewa, by resort "wykorzenił nieefektywność" pozbył się "szpiclów" szargających jego reputację - podał na środę Reuters, powołując się na uzbecką agencję UzA.

rss icon Eksperci: Sytuacja na Rosji powinna bardziej połączyć gospodarkę Polski krajów nadbałtyckich

Polska ma historyczną szansę zacieśnić relacje gospodarcze polityczne z Litwą, Łotwą Estonią. Jeżeli rząd będzie lobbować za naszymi interesami, to z większą łatwością wygra, mając za sobą te kraje twierdzi ekonomista analityk gospodarczy Łukasz Białek.

rss icon Były menedżer Volkswagena skazany na więzienie na związku z aferą spalinową

Były menedżer Volkswagena na Detroit Oliver Schmidt, który przyznał się, że pomagał firmie unikać przepisów dotyczących czystości powietrza, został skazany na siedem lat więzienia grzywnę na wysokości 400 tys. dol. - podał na czwartek serwis BBC.