Ogrodzenia gabionowe

tematyka: gabiony, budownictwo hydrotechniczne


Fotografie:
gabiony budownictwo hydrotechniczne

W czasach gdy coraz większy nacisk kładzie się na ekologię i życie w zgodzie z naturą, na uwagę zasługują ogrodzenia gabionowe, zwane inaczej gabionami.

Na czym polegają takie ogrodzenia? 
Gabiony to kosze ze stalowych prętów i płaskowników, które są spawane, a później cynkowane ogniowo. Tak powstałe konstrukcje są wypełniane kamieniem naturalnym lub drewnem. Uniwersalny i naturalny wygląd sprawia, że takie ogrodzenia mogą wpasować się w każde otoczenie.  
Jakie są plusy ogrodzeń z gabionów? Po pierwsze wytrzymałość. Dzięki temu, że konstrukcja jest spawana, a nie zgrzewana może wytrzymać wiele lat. Dodatkowo stalowe elementy są zabezpieczane przed korozją. Po drugie świetna izolacja akustyczna. Dzięki temu, że gabiony są wypełniane dużą ilością elementów, ich faktura posiada wiele powierzchni rozpraszających fale dźwiękowe. Po trzecie, gabiony praktycznie nie wymagają konserwacji.  
Konstrukcje z gabionów mogą służyć nie tylko jako ogrodzenia. Powszechne jest ich wykorzystanie w małej architekturze. Świetnie sprawdzą się jako kominki, grille ogrodowe lub stoły i krzesła. Poza tym chętnie korzysta z nich budownictwo hydrotechniczne. Te wytrzymałe konstrukcje stanowią dobre zabezpieczenie brzegów zbiorników wodnych. 
Plusem gabionów jest też możliwość ich dowolnej aranżacji. Bez problemu możemy zamówić odpowiadającą na wielkość kosza, wybrać wielkość oczek siatki oraz wypełnić wybranym materiałem. Mnogość dostępnych kamieni daje nam niezliczone możliwości. Ciekawym rozwiązaniem jest też użycie wypełnienia mieszanego z drewna i kamienia.
Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Zobacz także:

Artykuł dodał(a) Kamila Blond, czwartek 05-październik-2018

Blackout: Państwo zapłaci firmom za wyłączenie prądu

Przedsiębiorcy nie będą teraz zmuszani do zmniejszenia zużycia energii na okresie zagrożenia blackoutem. Jednak ci, którzy dobrowolnie zadeklarują ograniczenie mocy, będą mogli liczyć na stały dopływ gotówki. Warunkiem będzie...

Więcej na ten temat

rss icon Kwieciński: Mieszkanie plus priorytetem rządu na najbliższe miesiące

Program Mieszkanie plus będzie priorytetem rządu na najbliższe miesiące - mówił na piątek minister inwestycji rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak przyznał, dotychczas współpraca na rządzie wokół tego programu nie wyglądała najlepiej. Dodał, że rząd chce zmienić otoczenie prawne dla inwestycji.

rss icon Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

- Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

rss icon Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.