Osuszanie mieszkania

tematyka: wynajem osuszaczy powietrza, osuszanie mieszkań po zalaniu, osuszenie budynku


Fotografie:
wynajem osuszaczy powietrza osuszanie mieszkań po zalaniu osuszenie budynku

Zalania zdarzają się nie tylko na terenach, gdzie są wielkie rzeki czy wylewające jeziora.

Zalanie może zdarzyć nam się także w bloku, poprzez nieuwagę sąsiada, a jego skutki mogą wcale nie być tak małe, jak można przypuszczać. Osuszanie mieszkań po zalaniu jest ciężkim zadaniem. Wilgoć głęboko wnika w ściany i podłogi, zwykle po dużym zalaniu także cała elektronika jest do wyrzucenia.  Więcej informacji na stronie www
Meble, nasiąknięte wodą stają się na tyle miękkie i kruche, że zwykle nie ma sensu ich zachowywać. Często więc nie chodzi tu tylko o osuszenie mieszkania, ale także o wymianę dużej ilości sprzętu, która często kosztuje nas niemałe pieniądze. Osuszenie budynku często znajduje się w kompetencji firmy ubezpieczeniowej, oczywiście o ile w ogóle posiadaliśmy ubezpieczenie od zalania. To jest jednak bardzo przydatną sprawą i mieszkańcy bloków decydują się na nie coraz częściej, czy to z uwagi na sąsiadów, czy ogólnej ostrożności, nie znając przecież faktycznego stanu własnych rur. 
W pomieszczeniach zalanych dużo pracy mają przedsiębiorstwa zajmujące się profesjonalnym osuszaniem mieszkań po wszelkiego rodzaju zalaniach. Często, jeśli posiadamy np. dom jednorodzinny i chcemy zająć się osuszaniem zalanego mieszkania, firmy te oferują nam wynajem osuszaczy powietrza i innych urządzeń, takich jak pompy i węże, za pomocą których możemy pozbyć się wody. Osoby, które mieszkają w pobliżu zbiorników wodnych nigdy nie powinny oszczędzać na ubezpieczeniu od zalania, zważając, że wystarczy jedna większa ulewa, aby całe zadbany dom zamienił się w ruinę, w której nawet po osuszeniu może rozwijać się wilgoć i grzyb.

Zobacz także:

Artykuł dodał(a) Kamila Blond, czwartek 10-styczeń-2018

Blackout: Państwo zapłaci firmom za wyłączenie prądu

Przedsiębiorcy nie będą teraz zmuszani do zmniejszenia zużycia energii na okresie zagrożenia blackoutem. Jednak ci, którzy dobrowolnie zadeklarują ograniczenie mocy, będą mogli liczyć na stały dopływ gotówki. Warunkiem będzie...

Więcej na ten temat

rss icon Kwieciński: Mieszkanie plus priorytetem rządu na najbliższe miesiące

Program Mieszkanie plus będzie priorytetem rządu na najbliższe miesiące - mówił na piątek minister inwestycji rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak przyznał, dotychczas współpraca na rządzie wokół tego programu nie wyglądała najlepiej. Dodał, że rząd chce zmienić otoczenie prawne dla inwestycji.

rss icon Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

- Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

rss icon Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.