Osuszanie mieszkania

tematyka: wynajem osuszaczy powietrza, osuszanie mieszkań po zalaniu, osuszenie budynku


Fotografie:
wynajem osuszaczy powietrza osuszanie mieszkań po zalaniu osuszenie budynku

Zalania zdarzają się nie tylko na terenach, gdzie są wielkie rzeki czy wylewające jeziora.

Zalanie może zdarzyć nam się także w bloku, poprzez nieuwagę sąsiada, a jego skutki mogą wcale nie być tak małe, jak można przypuszczać. Osuszanie mieszkań po zalaniu jest ciężkim zadaniem. Wilgoć głęboko wnika w ściany i podłogi, zwykle po dużym zalaniu także cała elektronika jest do wyrzucenia.  Więcej informacji na stronie: http://mt-osuszanie.pl/osuszanie
Meble, nasiąknięte wodą stają się na tyle miękkie i kruche, że zwykle nie ma sensu ich zachowywać. Często więc nie chodzi tu tylko o osuszenie mieszkania, ale także o wymianę dużej ilości sprzętu, która często kosztuje nas niemałe pieniądze. Osuszenie budynku często znajduje się w kompetencji firmy ubezpieczeniowej, oczywiście o ile w ogóle posiadaliśmy ubezpieczenie od zalania. To jest jednak bardzo przydatną sprawą i mieszkańcy bloków decydują się na nie coraz częściej, czy to z uwagi na sąsiadów, czy ogólnej ostrożności, nie znając przecież faktycznego stanu własnych rur. 
W pomieszczeniach zalanych dużo pracy mają przedsiębiorstwa zajmujące się profesjonalnym osuszaniem mieszkań po wszelkiego rodzaju zalaniach. Często, jeśli posiadamy np. dom jednorodzinny i chcemy zająć się osuszaniem zalanego mieszkania, firmy te oferują nam wynajem osuszaczy powietrza i innych urządzeń, takich jak pompy i węże, za pomocą których możemy pozbyć się wody. Osoby, które mieszkają w pobliżu zbiorników wodnych nigdy nie powinny oszczędzać na ubezpieczeniu od zalania, zważając, że wystarczy jedna większa ulewa, aby całe zadbany dom zamienił się w ruinę, w której nawet po osuszeniu może rozwijać się wilgoć i grzyb.

Zobacz także:

Artykuł dodał(a) Kamila Blond, 10-styczeń-2018

Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

- Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz....

Więcej na ten temat

rss icon Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

rss icon Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi na niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy był oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą był stan powietrza na województwie, na którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.

rss icon Beneficjenci programu 500 plus muszą zwrócić ponad 717 tys. zł

Ponad 717 tys. zł z tytułu nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych muszą zwrócić beneficjenci programu 500 plus na Wielkopolsce. Główną przyczyną decyzji o zwrocie świadczenia był przekroczenie kryterium dochodowego.