Zarządzanie jakością

tematyka: systemy zarządzania jakością, inspekcje i nadzory techniczne


Fotografie:
systemy zarządzania jakością inspekcje i nadzory techniczne

Współczesny świat charakteryzuje się dużą konkurencyjnością.

Bardzo ważne jest dotrzymanie kroku naszym rywalom na rynku. Pozycja konkurencyjna zależy od wielu czynników, na które możemy mieć wpływ, bądź też zupełnie od nas niezależnych. 
Jednym z tych faktorów, które są umocowane wewnątrz danego przedsiębiorstwa jest jakość produktu przez niego dostarczanego. Bardzo dużo tutaj zależy od samej firmy, od jej wewnętrznej organizacji, nacisku na doskonalenie się, kontroli wewnętrznej i dbaniu o szczegóły. Czynniki te w dużej mierze zależą od kultury organizacyjnej i celu jaki dane przedsiębiorstwo postawiło przed sobą. Niewątpliwie dużą pomocą w wprowadzeniu takiej organizacji są systemy zarządzania jakością. 
Dzięki nim można przeprowadzić takie rozwiązania w organizacji produkcji, że końcowy efekt będzie oznaczał wysoką jakość wykonania. Dzięki temu można też ograniczyć koszty, bo wyeliminuje się zbędne przebiegi, czy też zestandaryzuje kontrolę wyrobów. 
Poza tym, po wprowadzeniu zarządzania jakością przez firmę ze strony industrial.dekra.pl żadne inspekcje i nadzory techniczne nie będą miały nic do zarzucenia w procesie produkcji. Jeżeli dodatkowo przedsiębiorstwo zdecyduje się na certyfikację według norm ISO, wówczas można pochwalić się tym wobec odbiorców. 
Oznacza to nie mniej ni więcej, że w danej firmie postawiono na jakość, o czym zaświadcza zewnętrzna firma, która skontrolowała system produkcji. Podsumowując podkreślić należy ważną rolę jakości we współczesnym przemyśle. Podkreśleniu jej znaczenia w procesie produkcji pomaga uzyskanie normy ISO.

Zobacz także:

Artykuł dodał(a) Michał Poręba, czwartek 30-marzec-2018

Blackout: Państwo zapłaci firmom za wyłączenie prądu

Przedsiębiorcy nie będą teraz zmuszani do zmniejszenia zużycia energii na okresie zagrożenia blackoutem. Jednak ci, którzy dobrowolnie zadeklarują ograniczenie mocy, będą mogli liczyć na stały dopływ gotówki. Warunkiem będzie...

Więcej na ten temat

rss icon Kwieciński: Mieszkanie plus priorytetem rządu na najbliższe miesiące

Program Mieszkanie plus będzie priorytetem rządu na najbliższe miesiące - mówił na piątek minister inwestycji rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak przyznał, dotychczas współpraca na rządzie wokół tego programu nie wyglądała najlepiej. Dodał, że rząd chce zmienić otoczenie prawne dla inwestycji.

rss icon Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

- Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

rss icon Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.